Norge deltok med følgende spillere
- Christian Johannessen, Christiania
- Rolf Jensen, Oslo Biljard1
- Bjørn Strandhus, Fornebu
- Jan Terje Øyen, Torshov
-
Jan Atle Kofoed, Bærum
-
Tor Risan, Kristiansund
Norge hadde fem starter i hver disiplin, Sverige fire, Finland fem og Island to.
Resultater
Pl. |
14.1 |
8-ball |
9-ball |
1 |
Sten Jaredal, SWE |
Christian Johannessen, NOR |
Jon Bonnevier, SWE |
2 |
Christian Johannessen, NOR |
Stefan Hammar, SWE |
Sten Jaredal, SWE |
3 |
Rolf Jensen, NOR |
Rolf Jensen, NOR |
Jan Terje Øyen, NOR |
3 |
Jan Atle Kofoed, NOR |
||
5 |
Bjørn Strandhus, NOR |
Jan Terje Øyen, NOR |
|
5 |
|||
7 |
|||
7 |
|||
9 |
Jan Terje Øyen, NOR |
Tor Risan, NOR |
Christian Johannessen, NOR |
9 |
Rolf Jensen, NOR |
||
9 |
Bjørn Strandhus, NOR |
||
9 |
|||
13 |
Tor Risan, NOR |
Jan Atle Kofoed, NOR |
|
13 |
|||
13 |
|||
13 |
Rapport fra Lagleder Bjørn Strandhus
Vi er nå tilbake etter et meget vellykket Nordisk mesterskap sett med norske øyne.
6 medaljer av 12 mulige: 1 gull, 1 sølv og 4 bronse + flere kvartfinaler sier vel det meste. Sverige tok også 6 medaljer slik att Island og Finland ble uten medaljer denne gangen.
Det startet med straight pool hvor Bjørn tapte kvartfinalen mot Christian.
Rolf tok bronse og Christian tok sølv etter en jevn finale mot Jarnedal,Sverige.
Det forsatte med 8 ball hvor Christian virkelig fikk vist hvor dyktig han er. Rein utklassing mot svenske Hammar i finalen. Det ble også her en bronse på Rolf, samt en kvartfinale på Jan Terje.
Siste dagen var det 9 ball og jeg tror nok både Christian og Rolf var litt "utbrent".
Med spilling 10-12 timer de to forgående dagene er det forståelig, men for all del, det var tøff motstand som også gjorde att de røyk ut før kvartfinalen.
Jan Terje og Jan Atle tar seg til kvartfinaler og det viser seg som i all annen idrett att det hjelper å ha med gode spillere som Rolf og Christian, vi andre som er på ett litt lavere nivå får mer selvtillit og presterer bedre. Begge vinner sine kvartfinaler etter meget bra spill. I semifinalene blir det tøft, ikke det att de spiller så dårlig men kommer du bakpå i 9 ball mot gode spillere så blir det vanskelig. Litt preget av stundens alvor var de vel også. Bronsemedaljer til begge to er meget bra.
Dette har vært en kjempeopptur for Norsk veteranbiljard, alle spillerne har gjort en god jobb, ingen problemer verken på eller utenfor "banen". Noen problemer med svensker som kom sent til spillestart og noen som var høyrøstet, men ellers greit.
Vil også takke Norges Biljardforbund som dekket startavgiften. Regner med att vi leverte varene.
Hilsen veterankontakt
Bjørn Strandhus